| Isbell a întrebat:

Am o problema cu pc.ul! se blocheaza mereu cand vreau sa ascult o melodie sau sa intru pe youtube. nici macar la un film online ca se blocheaza. nu am ce sa ii fac,trebuie sa ii dau restart! uneori aud un ticait,cred ca e hardw si dupa se blocheaza, insa de multe ori nu aud nimicstraight face am reinstalat windowsu acum doua zile si de atunci tot se blocheaza. Am folosit programul ccleaner si nimic.am folosit everest ca sa vad daca e ceva stricat la el,dar totul pare ok.thinking nu stiu ce mai pot face. Am windows xp. 1, 50 kb of ram. cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Ori e slabita placa video ori ai praf prin zona unde e placa.
Deschide pc-ul si curata zona bine.
Apoi instaleaza http://www.free-codecs.com/download/k_lite_codec_pack.htm si un Adobe flash player dupa care ar trebui sa iti functioneze bine.
Bafta!

| Isbell explică (pentru tteo92):

Si care codec il descarc de acolo? ca sunt multehappy

| tteo92 a răspuns (pentru Isbell):

9.0.2 full

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Verifica la drivere sa le ai la zi, iar in caz de ai diverse codecuri, incearca si renunta la ele, ca iti fura din resurse fix de pomana.

| liliacALB a răspuns:

Daca este sa cureti praful de la ventilator, eventual si de la procesor. Vara e o cauza frecventa de restart

| Isbell explică:

Iar il instalez? de abia l-am instalat acum doua zile.