| barburobertgabriel a întrebat:

Am o problema cu un ceas de perete. I-am pus ora miscandu-i cu mana limbile si cand i am bagat bateria(care este buna, am incercat o si la altceva) nu mai se invart limbile

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Miscand minutarul si secundarul cu mana posibil sa fi dranjat o rotita dintata sau sa fi rupt chiar una. Il poti desface (are niste cleme ) si sa te uiti putin cum functioneaza. Chiar daca il strici nu este o tragedie, nu sunt atat de scumpe.

1 răspuns:
| barburobertgabriel explică (pentru danutzu96):

Nu are secundar laughing e genul de ceas cumparat de pe eMAG... de fapt am descoperit problema. mecanismul care roteste limbile se opreste din cand in cand si trebuie sa misc iar limbile sa il pun in miscare chiar daca se opreste iar dupa doua ore. Intrebarea e, ce pot face in cazul asta?