| YourIllusion a întrebat:

Am Samsung Galaxy S 2 si in urma multor incercari de ghicirea codului s-a blocat si imi cere nume si parola la google account.Am incercat sa-mi scriu numele si parola la actualul meu google account dar nu merge. Ce sa fac? un link ceva?

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Ai netu activat pe el? daca da merge. daca nu... nu prea merge. du-te cu el la un magazin Vodafone sau cosmo si o sa te ajute

| Dezinteres a răspuns:

Pune pe cineva sa te sune.Raspunde si apoi inchide.Imediat apesi de multe ori butonul de home. Daca ai noroc reusesti sa intrii in home. Apoi verifici ce adresa de e-mail ai asociata telefonului.
Nu am testat personal metoda...deci nu garantez ca merge.
O zi linistita

| danytkd13 a răspuns:

Pai...ai scris contul de pe telefon sau de pe PC?
Daca de pe PC nu cred ca o sa functioneze, dar daca il bagi pe cel de pe tel o sa functioneze.Si trebuie sa ai netu' activat pe el.
Trbuie sa bagi cu xxx@gmail.com happy.
X e id-u tau nu te gandi la altcevarolling on the floor

| Blueish a răspuns:

Heii si eu am Samsung galaxy s2 si mi s-a intamplat exact aceeasi chestie am baga cerculetele alea care deblocheaza telefonul si tata a incercat de prea multe oristraight face s-a blocat si la fel imi cere google account il bag dar nu merge am incercat sa apas pe butonul(on/off) si imi aparea meniul ala am dat pe mod date de retea sa mi se activeze netul insa tot nimic nu`mi face. Apoi am cautat pe net si am gasit pe youtube un link in care iti explica cum sa il resetezi. Insa nu a mers...straight face Tu l-ai rezolvat?