| linaayuzawa a întrebat:

Am scapat o cana de apa peste telefon[Nokia 6300], dar l-am luat repede. Si cand dau sa-l pornesc stau doar beculetele aprinse, dar nu se porneste. L-am pus intr-un bol cu orez. Este vreo sansa sa mai functioneze?

3 răspunsuri:
| FluGg a răspuns:

Primul lucru pe care il faci cand ti se uda telefonul:scoti bateria. Daca apesi pe vreun buton, face scurt-circuit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu el la un service, orezul sau sarea atrage umiditatea dar ramane acea pata pe conacte, daca ai norocul sa nu fi facut vreun scurt mai poate functiona daca megi cu el la un service GSM ca sa ti-l curete de impuritati

| LittlemonsterPawsup a răspuns:

NU IL PUNE PE CALORIFER!
I se ard circuitele sau i se supraincalzesc, nu e bine!