| hek a întrebat:

Am si eu o intrebare ::de un an de zile mi se darama o casa batraneasca si am langa casa batraneasca' o casa noua si vreau sa trag consola de la aia batraneasca la aia noua cum pot face este ilegal cum vreau eu sa fac;; sau sa-mi trag curent din nou ca vream sa nu mai dau bani sa-mi trag curentu din nou asa m-am gandit sa mut numai consola? multumesc anticipat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal trebuie sa faci o cerere de mutare de la vechea la noua casa, la societatea de furnizare a energiei electrice din judetul tau, deoarece este o alta constructie, altfel ar putea spune ca ai furat energie electrica. Pentru demolarea vechii case trebuie sa obtii autorizatie de demolare de la primaria localitatii. Numai bine!

1 răspuns:
| hek explică:

BUNA ZIUA AM O INTREBARE in curte am 2 case una batraneasca si una noua. pe aiai batraneasca am tras curent, iar la aia noua sunt racordat de la aia batraneasca. aia batraneasca e pe numele tatalui.DAR EL ESTE DECEDAT! daca ma racordez de la asta noua trebuie sa mai platesc ceva la renel. instalatia de la casa noua este pusa.deja numai trebuie tras racordu.eu nu am acte la casa batranesca ce as putea face. MULTUMESC >ANTICIPAT?