| marius577 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.
Sa spunem ca achizitionez un stick internet care nu e compatibil cu sistemul meu de operare.Asadar,trebuie sa descarc un mic update,dar cum pot sa fac acest lucru?
Practic sistemul meu nu recunoaste stick-ul, deci nu am acces la internet?
Lamuriti-ma.
Merci mult.

Răspuns Câştigător
| vali20vali20vali20 a răspuns:

Dacă stickul nu e recunoscut, ar putea fi necesar software suplimentar pentru a putea fi recunoscut de sistem. Softwareul necesar ar putea să fie nevoie să fie preluat din Internet, deci e nevoie de o altă conexiune. De obicei, stickurile Internet vin și cu un CD cu software de driver pentru a fi instalat dacă stickul nu e recunoscut. Poți instala de acolo "micul update". Contactează furnizorul de servicii pentru mai multe detalii specifice.