| Paraschivescu21 a întrebat:

Am si eu o problema am un laptop Samsung, imi arata Total memorie grafic disponibila1696, dar total memorie dedicata 64.Ma puteti ajuta, am incercat din Bios dar nu am gasit nimic?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Si memoria dedicata inseamna ca cand trece de limita ei IA DIN MEMORIA RAM probabil ai 2 giga rami si de acolo iti zice ca disponibila 1666

| Paraschivescu21 explică (pentru AdrenalinTm):

Am 4 gb rami.....ms eu ma gandeam ca ma ajuta la jocuri daca o mai maresc laughing))

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Paraschivescu21):

Te ajuta da procesorul face treaba asta el iti da cat ai nevoie daca vrea mai mult ia din rami ai 2 placute de 2 giga? daca vrei sa te ajute mai mult ia-ti o placuta rami de 4 giga cu multi mhz 1600mhz

8 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Atata iti foloseste in momentul ala sau ai 2 iesiri video aia integrata si separat placa video

| Paraschivescu21 explică (pentru AdrenalinTm):

Eu vreau sa stiu daca pot sa o maresc big grin macar la 512 happy

| Paraschivescu21 explică (pentru AdrenalinTm):

Eu vreau sa stiu daca pot sa o maresc big grin macar la 512

| Paraschivescu21 explică (pentru AdrenalinTm):

Eu vreau sa stiu daca o pot marii big grin

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Paraschivescu21):

Nu tu o maresti procesorul face asta cand este nevoie

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Paraschivescu21):

In explore.exe cat vrei sati consume 2 giga?laughing