| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu un Acer aspire e1-531. Am vrut intr-o zi sa-i deschid display-ul iar in coltul de sus din stanga s-a auzit o mica plesnitura. Banuiesc ca s-a rupt ceva pe acolo. D.p.d.v tehnic, laptopul functioneaza bine, ca sa stiti nu are nimic.
Va arat si o poza sa vedeti mai bine despre ce este vorba : http://tinypic.com/view.php?pic=ix8r3m&s=8#.VZBG9_l_MiM
Aveti idee cat ar costa reparatia intr-un service bun?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai pe tine te doare mana? Parca reparai calculatoare intr-un timp...

| MskDesign a răspuns:

La cate raspunsuri dai la aceasta categorie, cedeam ca il poti repara singur. Oricum, sunt de aceeasi parere cu sasnet.

| Bobby711 a răspuns:

In primul rand daca l ai pus la vanzare pe olx de ce te mai chinui sa il repari in al 2-lea rand de la distanta aia nu pot vedea ce s a intamplat cu el dar banuiesc ca ai stricat balamaua de la laptop nu ar trebui sa coste mult de reparat avand in vedere ca nu ai stricat ceva important de la el poate s a slabit de la caldura si in timp s a rupt de tot.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Bobby711):

@Bogdan711 nu e balamaua, este coltul carcasei de plastic, balamaua este intacta.
@jipa Nu merita sa "repari" deoarece sunt rupte cateva picioruse din plastic de la carcasa, si va trebui ori lipita adica sa faci improvizatie ori schimbata toata carcasa la laptop care nu se merita happy

| Bobby711 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Cum am mai spus nu am putut vedea daca e rupta balamau sau carcasa raspunsul meu a fost dat in cazul in care balamaua a fost rupta nu vad motivul pentru care te ambalezi asa in fine in cazul in care s a stricat carcasa nici nu trebuie sa il duci la service cauta pe olx okazii etc modelul laptopului tau si vezi daca gasesti o carcasa noua sunt oameni acolo care dau un laptop pe piese nu e cine site ce inginerie sa il faci singur acasa iar daca nu sti cum cauta pe you tube sigur gasesti acolo material. mai sunt si alte lucruri pentru care pot fi criticat inutil?