| Yulian_Vicentiu_1990 a întrebat:

Am un Acer aspire 5920g.acum 2 saptamani am scapat laptopul de la jumatate de metru pe parchet dar in acea zi a functionat data probleme.a doua zi cand am vrut sa il deschid a facut urmatoarea faza:se aprindea totul normal in afara de ecran care ramanea negru.trebuie sa mentionez ca la apasarea butonului de start dupa orice interval de timp se stingea instantaneu.l-am dus in service si cei de acolo au spus ca trebuia doar curatat.
Azi insa am ramas fara baterie si cand am vrut sa il deschid a inceput sa se repete faza cu ecranul negru.are cineva vreo idee ce se intampla?

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Daca faza cu ecranu negru a inceput doar dupa ce l-ai scapat pe jos e clar ca s-a stricat ceva.
In schimb, eu am un laptop care mai face ocazional faza cu ecranul negru. Dar dupa ce ii scot bateria, il trag din priza si il las vreo 5 minute, isi revine.

| Yulian_Vicentiu_1990 explică (pentru CinevaNou):

Am incercat.nu merge.ms de sfat