| Mihalcea_Gabi_1999 a întrebat:

Am si eu o problema de 2 saptamani cu internetul de la romtelecom am wi-fi si pe pc nu se mai incarca asa bine netul cand navighez pe net, nici macar un film nu mi se incarca bine sau o melodie de pe youtube dar pe tableta cand ma conectez la wi-fi merge totul perfect, dau funda

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică ca sistmul să nu fe infectat
Pentr asta ai doua variante la dispoziție.Una eficienta și una comercială
cea comercială este să scanezi sistemul cu antivirusul ce îl ai în sistem
Cea eficienta este să folosești un antivirus butat de pe cd, cum e Avira rescue system sau Kaspersky rescue disc
Acești antiviruși ruleaza live de pe cd, nu afecteaza sistemul și datele dein calculatoare ci doar vor șterge fișierel infectat ce nu l poate vindeca precum și virușii din sistem.
Succes

| Mihalcea_Gabi_1999 explică (pentru DeyCj):

Am scanat computerul cu antivirusul cu licenta de romtelecon norton... si am eliminat toti virusii. si tot asa face, alte sugestii imi mai poti da?

| DeyCj a răspuns (pentru Mihalcea_Gabi_1999):

Cu sau fără tentativa aia de antivirus care în teste reale de securitate l-am penetrat lejer cu 4 keylogere(viruși reali) tot acolo ți calculatorul.Și da, le mai trebuie si bani ca să te lase să le folosești mizeria comercială pe post de antivirus.

| DeyCj a răspuns:

Încearcă să optimizezi sistemul, să îl cureți folosind un utilitar în gen Glary Utilities(free for personal use), și dacă nici așa nu vrea să funcționeze mai rapid, ia legătura cu mine în privat ca să te îndrum în timp real cum să faci o diagnoză la calculator, ca să te asiguri că nu este o problemă hardware.Succes

| TelekomRO a răspuns:

Apelati 1930 gratuit in reteaua Romtelecom sau TELVERDE 0800800800 - colegii nostri va vor oferi suport. Toate cele bune!

| Mihalcea_Gabi_1999 explică:

Am scanat deja sistemul de virusi... alte sugestii mai ai?