| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...de curand mi-am luat o placa de sunet noua SOUNDBLASTER CREATIVE AUDIGY SE 7.1, pentru ca cipul de la placa de baza s-a ars sad si dupa ce mi-o pun si instalez drivu ii dau sa mearga pe sistem 5.1 dar tot nu merge, merge doar pe 2.1, de ce? am un sistem de la altec lansing 5.1... ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ordinea in care verifici: conectivitate, meniurile creative, player. De obicei driverul are un programel cu care verifici sunetul in fiecare boxa, l-ai testat? Daca iti merge pe 2. 1 sunt sanse minime sa fie ceva stricat fizic, ori n-ai conectat corect ori trebuie sa frunzaresti prin meniu ( mai ales ce tine de surround ), mixerul softaware sau playerul software.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Vezi daca ai instalat programelele auxiliare driverului. In mixer si probabil in meniu stufos de la creative trebuie sa gasesti setarea care ti-a dat batai de cap. Daca era stricata nu mergea nici 2. 1 99%. Vezi si in control panel la setari.

| rsn13 a răspuns:

Verifica mufele, crede-ma daca nu este vreo problema cu placa sigur asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am verificat mufele si tot nu merg straight face