| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema la care sa fiu sincer n-am mai intalnit-o sau auzit de ea niciodata. Folosesc Google Chrome, iar daca vizualizez orice clip video pe youtube, dupa cateva secunde nu mai am imagine, dar sunetul continua sa se auda.
Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

1)nu ai nevoie de flash player.(chrome are flash integrat nu ADOBE)
2) Nu ai nevoie de codecuri nu mai esti in 2005 sa ai nevoie de 100 codecuri.
3) Schimba driverul la placa video, cu ultimul omega si va merge perfect.
Daca tot nu merge, fa un upgrade la chrome si sterge toate folderele lui din appdata(cache)

| KodrutZ a răspuns (pentru SasNetRomania):

1. Nu ai nevoie de Flash fiindca YT foloseste HTML5 de la mama lui. (http://www.theverge.com/......o-default)
2. Codecurile se intimpla sa fie integrate in browsere, dar asta nu inseamna ca nu mai exista.
3. Poate ca da, poate ca ba...
@Jipa95: Ia Opera si Maxthon la tavaleala.

| SasNetRomania a răspuns (pentru KodrutZ):

Iar te bagi aiurea in tranvai happy? eu am zis de chrome in general ca nu are nevoie de Adobe flash, nu de youtubeshit.

| KodrutZ a răspuns (pentru SasNetRomania):

Intrebarea lui era strict legata de YT...

| RaduTN a răspuns (pentru KodrutZ):

Iar va certati berbecilor?

Focusati pe problema lui Jipa si atat.

Jipa fa urmatorii pasi:

1. Reinstaleaza diver-ul placii video. Asigurate ca este ultima versiune.
2. Instaleazaa Uninstaller iObit si sterge Google Chrome. Poti folosi si CCleaner sa stergi fisierele nefolositoare din calculator apoi sa dai un restart la calculator. Dupa intrii pe site-ul oficial si descarci Google Chrome. Il pornesti si vezi daca merge. Poti incerca si alte browsere. Recomand Maxthon.

Bafta!

| ion1731 a răspuns:

Deci am avut asa problema similara si am rezolvat-o mai simplu decit propuneti voi toti pe aici : am instalat Adobe shockwave player si problema a disparut.

| Mariannnnn a răspuns:

Vezi daca ai ultima versiune la flashplayer, incearca si alt browser

| K0sti a răspuns (pentru Mariannnnn):

Nu ai aflat ca Youtube nu mai foloseste flash player?

| Jipa95 a răspuns (pentru K0sti):

Uitati si o poza http://tinypic.com/view.php?pic=242s75u&s=8#.VU3I0vl_NBc
Sonor da, imagine nu :/
Pe firefox nu am problema asta.
@Marian, nu se pune problema de la flash :/

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Codecuri ai?