| Alexxen a întrebat:

De la un timp am o problema
mereu cand ma uit la un video pe internet de exemplu pe youtube video-ul este "intarziat" adica sunetul nu este sincronizat cu video-ul. daca pun video-ul pe pauza, sunetul se opreste iar video-ul continua inca vreo 5 secunde depinde cat de intarziat este. folosesc am incercat si alte browsere si tot la fel imi face(eu folosesc mozilla). nu mi se intampla numai pe youtube ci la orice video care ma uit pe net.
daca stiti cum pot rezolva asta va rog sa-mi spuneti

7 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

O reinstalare a driverului placii video ai incercat?

| Alexxen explică (pentru BLKZ):

Chiar trebuie sa se ajunga la schimbatul placii video sau la altceva? eu credeam ca niste configurari schimbat din panoul de control sau alt loc va rezolva tot

| BLKZ a răspuns (pentru Alexxen):

Schimbarea placii video n-are nicio legatura. Trebuie doar sa reinstalezi driverul video. Ca sa-l poti instala, trebuie mai intai sa stii ce placa video ai(o gasesti in start-run-dxdiag la display sau cu programul gpu-z). Apoi, in functie de producator, intri pe http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx in caz ca ai ATI/AMD sau http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us. Selectezi sistemul de operare pe care il folosesti, si apesi download. Instalezi driverul si dai restart, si ar trebui sa nu mai faca figuri.

| Alexxen explică (pentru BLKZ):

Eu am NVIDIA GeForce FX 5900XT stiu ca e cam veche dar ce trebuie sa fac acum ca sa nu mai faca figuri la video-uri?

| BLKZ a răspuns (pentru Alexxen):

Ti-am explicat in mesaj ce trebuie sa faci dar deh... cine citeste
http://www.geforce.com/drivers/results/5753

| Alexxen explică (pentru BLKZ):

Am facut ce mi-ai zis tu dar tot asa imi face

| Alexxen explică:

Chiar trebuie sa se ajunga la schimbatul placii video sau la altceva? eu credeam ca niste configurari schimbat din panoul de control sau alt loc va rezolva tot