| DxMan a întrebat:

Am umblat putin in PC in carcasa si am scos HDD si l.am pus inapoi si cand am redeschis pc...Bios recoverii. FLoppy disk not found..CD rom not found...da Cd ROm e conectat am scos si am bagat firele inapoi in el. Am scos baterie pe baza de litiu de la placa de baza si am bagat-o inapoi. ce sa fac va rog spuneti-mi!

4 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Odata cu scoatere bateriei de BIOS, PC-ul a revenit la setarile Standard ale Fabricantului, deoarece nu ai o unitate Floppy functionala genereaza aceea eroare.Rezolvare.
Eroare floppy disk.
Reporniți Computerul apăsați Del pentru a intra în BIOS și în Setup CMOS faceți clic pe FloppyDrive A și il treceti pe Disable sau None.F10 pentru a salva setarea Y sau ok.

| DxMan explică (pentru jhonny999):

Nu pot intra cu tasta del straight face

| DxMan explică:

Da faza e ca am umblat la hdd nu la cd-rom si am scos si am bagat firele de multe ori straight face

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru DxMan):

Cel mai probabil nu le-ai bagat cum trebuie... nu stiu...