| DxMan a întrebat:

am o placa de baza m2n-x plus Asus As-rock si avut problema cu biosu ( cand se deschidea PC spunea FLoppy disk not found CD ROM not found) in fine am descoperit ca trebuia sa bag CD care l.am primit cu placa de baza si rezolvam numia ca citeste CD incepe programarea nu mai ca isi da restart pc si tot asta face incepe programe isi da restart...si am mai primit un raspuns sa apas nu stiu ce tasta ( va rog sa imi spuneti care) sa intru in CMOS settings ( sau cv de genu) si sa dau remote Floppy. Va rog sa imi spuneti ce trebuie sa mai fac in ambele cazuri pls! e urgent

2 răspunsuri:
| Edison_Alexander_1998 a răspuns:

Dai pe BOOT, iar acolo iti vor aparea 3 chestii:
1. floppy
2. HDD
3.cd rom
nu stiu sigur in ce ordine leai tu, dar trebuie sa ajungi la: 1.cd rom; 2. hdd, iar ultimu floppy pentru ca noi nu mai folosim floppy
apesi minus sau plus (-)(+) pana cand iti apare primul: cd rom

| DxMan explică (pentru Edison_Alexander_1998):

Cum sa dau pe boot? Ca tot ecranu e format din Bios bad check assum... FLoppy not found Cf-rom Found M2NPLUS.ROM found COMpleted starting ERASING starting programming si atat