| introduaicinumele a întrebat:

Am un blog pe subdomeniu si as vrea sa-l mut pe un domeniu. Problema este ca n-am bani sa-mi cumpar un domeniu, asa ca as avea nevoie de o alternativa gratuita. imi vine putin sa ma orientez spre domeniile.tk, sunt gratuite, nu stiu, voi ce ziceti? Poate aveti niste idei mai bune!winking

4 răspunsuri:
| GabyB94 a răspuns:

Din ce stiu eu.tk este inca gratuit, citeste mai multe despre el pe net. Problema este ca.tk e inca oarecum necunoscut si lumea s-ar putea sa se teama ca are virus sau ceva. Mai bine astepti un pic si investesti intr-un domeniu mai cunoscut.winking

| introduaicinumele explică (pentru GabyB94):

M-am documentat putin si pe domeniile.tk au fost inregistrate in trecut multe site-uri cu virusi si acum sunt vazute cam prost de motoarele de cautare. si asta e de rau, pentru ca de acolo as vrea sa vina majoritatea vizitatorilor.

In fine, cand o fi o sa investesc intr-un domeniu, daca nu dai un ban nu poti avea si calitate, asta-i clar, oricum eu voiam sa fac rost repede de un domeniu pentru ca la inceput este recomandata mutarea, in fine, merge si mai tarziu dar atunci o sa trebuiasca sa-mi refac link buildingul, totusi mai bine mai tarziu decat deloc.

| IceVirus a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti. Apropo, un domeniu este 4-6 euro. Merita

| introduaicinumele explică (pentru IceVirus):

Stiu cat este un domeniu, dar pur si simplu vreau un domeniu gratuit, am cheltuit in ultima vreme multi bani pe Internet (banii aia oricum ii facusem tot din Internet, din Youtube mai bine spus) si simt nevoie de-a face o pauza pana mi se mai umple Paypal-ul cu niste banuti.