| cristiman a întrebat:

Am un jaf de pc:amd athlon xp 2400+ la 2 ghz single core, 512 ram. nVIDIA mx 440, 64 mb, si imi merge foarte greu, am windows 7 dar nici pe windows xp nu era mare diferenta,stiu toate trucurile alea cu efectele vizuale,defragmentare,ccleaner,dar mare diferenta nu e nici cu ele si ma intrebam daca nu exista vreun program care sa imi optimizeze viteza procesorului,ceva de genul sa folosesasca mai mult procesor sa-mi deschida o fereastra sau nu stiu ce,nu programe care schimba prioritatea, de overcloock, nu po sa fac decat pana la 2, 15 ghz, si nu am simitit nici-o schimbare.procesorul nu trece de 40 de grade, calculatorul il folosesc in special pentru net.

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Tu ai pus windows 7 pe 512 ram sperand ca o sa mearga mai bine?straight face
Pune la loc xp si instaleaza-ti toti driverii, ar trebui sa se miste bine pe net. Eventual incearca si alt browser.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Ia-ti frate piese pentru p.c. mai de domu ajuta si ai rezolvat problemalaughing decat sa stai cu un jaf de p.c. mai bine asahappynu crezi?

| cristiman explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Crezi ca daca as avea bani de altul nu mi-as lua? Am 14 ani si tata nu vrea sa-mi ia pc, deci mai am de asteptat cu jafu asta