| Alex97AlexAlexAlex a întrebat:

Am un laptop Acer aspire care se restarteaza dupa ce apar loogoul Acer
scuzati-mi greserile ortografice, punctuatie.etc
dau funda cine imi zice rezolvarea

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Windows busit! Vezi in safe mode!

| Alex97AlexAlexAlex explică (pentru K0sti):

Nu ma lasa nici in safe mode, practic de acolo de la logo nu mai trece in nici un fel..., am rr si bios-ul(am scos bateria) ram-ul este perfect...

| K0sti a răspuns (pentru Alex97AlexAlexAlex):

Ce treaba ai cu bateria? Crezi ca e desktop? La laptopuri BIOS-ul e prin alte parti, bateria aia e doar pentru data si ora! Aia e si marea problema cand iti pui parola si o uiti, nu o mai restetezi ca la un desktop, ai incurcat-o daca o uiti!
Citeste aici: http://www.epasystems.ro/reset-bios-laptop/
Reinstaleaza windows-ul!