| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Lenovo g500 merge super dar problema e cand il scot de la incarcat si vreau de ex sa l pun pe pat, merge bine vreo 5 min si apoi se opreste..nu stiu..il am de joi si nu prea l-am scos de la incarcat si cand l-am scos se oprea. daca ma poate ajuta careva ii multumesc.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca bateria este dusa.

| darrio2007 a răspuns:

Laptopul nu se tine in pat.Se incalzeste prea tare.Macar pune-l pe o carte sau ceva tare sa poata sa isi faca racirea pe dedesubt.

| K0sti a răspuns:

Cum sa pui laptopul in pat? Aoleu! Ia citeste aici: http://www.epasystems.ro/laptopuri/

| gelu1970 a răspuns:

Posibil ca bateria sa fie defecta si sa nu retina curent.
posibil sa se incalzeasca si sa se stinga. laptopurile nu se folosesc in pat. a nu se confunda termenul laptop cu lapat.
o intrebare:
e un laptop nou?

| JustMe34 a răspuns (pentru gelu1970):

Da

| gelu1970 a răspuns (pentru JustMe34):

Scoate bateria si pune laptopul pe pat asa cum faci de obicei, insa conectat la curent, fara baterie. vezi daca se stinge. daca nu se stinge, mai ales avand in vedere ca e nou, bateria ta e defecta si trebuie sa ti-o schimbe.
in caz contrar adica se stinge si conectat la curent, e bai. fiind un laptop nou, tind sa cred ca e prematur sa te gandesti la pasta termica sau mizerie in ventilator.

| Al3xAndraa97 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru. nu e de la baterie e din cauza ca se incalzeste foarte tare. uite aici: https://www.youtube.com/watch?v=LqVbxttFBmY funda?

| JustMe34 a răspuns (pentru Al3xAndraa97):

Ok si ce ar trebui sa fac? adica merge, nu vreau sa ma apuc de nebuna sa l desfac si sa l stric aiurea.

| Al3xAndraa97 a răspuns (pentru JustMe34):

Eu zic sa incerci cu pasta. si stai linistita ca nu se strica!