| DerpRo69 a întrebat:

Am un laptop Lenovo Y520 si as vrea sa imi conectez castile de la telefon dar nu merg pur si simplu nu merge nimic(Castile sunt Hama)Am cautat pe net tot felul de solutii si nu a functionat nimic.Voi ce ziceți sa fac? Sa îmi cumpăr alte casti? Niste carti Lenovo?

3 răspunsuri:
| AlexMeda a răspuns:

Nu merg pentru ca portul jack de la laptop e mai mare decat cel de la telefon, tot ce poti face e sa iti cumperi casti mari, pe toata urechea, acelea au mufa mai mare

| Eduard619 a răspuns (pentru AlexMeda):

Ai gandit mult?
Nu e diferenta intre portul de la telefon cu cel de la laptop/pc si in mod normal trebuiau sa ii mearga.
Daca sunt noi incearca sa le trimiti inapoi daca nu ia-ti niste casti special pentru pc sa fii sigur.happy

| AlexMeda a răspuns (pentru Eduard619):

Exista jack de 3.5 si 2.5, cred ca si 1.5 dar nu sunt sigur, castile sunt mai vechi sau pur si simplu concepute DOAR pentru telefon