| Anda19 a întrebat:

Am un modem (router de la romtelecom smart box ) stie cineva cat de departe emite wi fi?

Răspuns Câştigător
| vioreltt a răspuns:

Tatal meu are unul in fabrica, are o fabrica de 320 de metri partrati si emite destul e bine, in inchinta cladurii semnalul este de 3 liniute iar afara in curte este de 2 liniute! happy
Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Teoretic stiu ca undeva la 10-150 de metri.Dar difera de la router la router.Eu am modem de net cu wi-fi si bate cam la 80 metri.Dar pentru mine este de ajuns.Acopera toata casa.Si ceva in plus.

| darrio2007 a răspuns:

Scuze.100-150 de metri.Am de la UPC.

| TheSoldier a răspuns:

320m

| bogboy101 a răspuns:

Pe 100-200 de km! Cat ai vrea este un router grats uita0te pe el ca ai o serie sunt pe km sau m. Funda?

| djcobra94 a răspuns:

Pi difera de la un device la altu. activeaza-ti wifi pe tel si incearca sa te indepartezi de router si vezi diferenta in timp ce te indepartezi! funda?big grin