| alinionutz670 a întrebat:

AM un pc pentium 4 si i-am scos rami si nu mai porneste? cand il bag in priza porneste fara sa apas pe buton dar nu se aprinde ecaranul..doar coolerele pornesc..am schimbat placa video, rami dar tot asa! cei mai pot face? funda+ vot!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai cum ai vrea sa porneasca fara rami? Sau crezi ca aia sunt in plus pe acolo? Dupa simptom pare placa de baza.

| xZer0x a răspuns (pentru K0sti):

Eu am cam aceeas problema de curand am curatat calculatorul de praf
la rami era foarte mult asa ca am scos una din placile de 2 GB si am bagat-o la loc cand am terminat cand il aprind nu mai merge monitorul tastatura mouse-ul si restul dispozitivelor periferice daca il scot merge dar imi raman doar 2GB din 4 ce sa-i fac?

| K0sti a răspuns (pentru xZer0x):

Mai mult ca sigur nu o bagi bine! happy Sau e defecta! In cazul asta, nu ai decat sa o arunci si sa iei alta!

| xZer0x a răspuns (pentru K0sti):

Da...imi era frica sa o ''imping'' mai tare si nu intra de tot rolling on the floor

| K0sti a răspuns (pentru xZer0x):

happy Vezi cum faci sa o arzi!

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Scoate toate cablele late din placa de baza(harduri cd dvd etc ) sa nu mai ramana nimic conectat, monteaza doar 1 placa ram sa fie 1 sau cel mai apropiat soclu de procesor si porneste-l asa, uneori nu o ia si din cauza sa nuai ceva in usb bagat, verifica sa nu ai nimic nici aici.Succes