| cosmyndj a întrebat:

Am un router Tenda w330r si cund bag mufa de net in el nu are semnal si nici nu pot sa intru pe net cu pc! Am intrat in control panel si imi arata ca pc este conectat la router dar routerul nu este legat la net! mufa de net este buna!
Il am de un an!

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Orice router are un buton de reset, il resetezi, te conectezi pe un port la computer (fara net si nu pe wan), tastezi in browser 192.168.1.1 sau 0...vezi care iti merge, intri pe router, il configurezi, schimbi parola de acces la el, daca nu ai parola... poate intra oricine si ti-l reconfigureaza cum vrea si iti schimba parola. Teoretic ar trebui sa-l vezi dupa reset, tine butonul apasat cam 30 de secunde.

| valentin75 a răspuns:

Schimba si cablul sau mufa