| stefyy234 a întrebat:

Help mee! puppy dog eyes Mi-am luat un router ZyXEL si am facut exact ca in instructiuni : am atasat antena, l-am conectat la pc, am conectat mufa de la internet routerului, si l-am conectat si la alimentarea electrica. Imi apare pe telefon noua retea ZyXEL, prind semnal full si cand incerc sa intru pe net imi zice ca nu am conexiune x_X. Asa patesc si cu pc-ul. Am intrat in Google Chrome, am scris acolo 192.168.1.1 si cand dau enter la fel, imi zice ca nu am conexiune. Ce sa fac? Sa specizez ca routerul este nou, deci nu prea are cum sa fie defect. CE SA FAC? :/

2 răspunsuri:
| CristianBogdan a răspuns:

Cand intri in google, incearca sa scrii http://192.168.1.1 si apoi sa-i faci setarile ca de aia nu-ti merge.

| stefyy234 explică (pentru CristianBogdan):

Am scris asta si imi zicea ca nu am conexiune sad