| JustDeidara a întrebat:

Am un router TP-LINK si pana astazi mi-a mers bine, dar acum nu mi se mai aprinde beculetul acela verde pentru net la el. imi apare doar ca e deschis, wi-fi la fel, dar ca cablul de la net nu e introdus in el... ce pot sa-i fac?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă să-l scoți din priză, lasă-l câteva secunde așa și apoi pune-l iar. Dacă problema persistă resetează-l și apoi setează-l corect. Dacă nici așa nu se rezolvă înseamnă că router-ul s-a defectat.Succes

| JustDeidara explică (pentru DeyCj):

Multumesc, dar cum se poate sa se duca asa repede? il am de 4 luni jumate.

| DeyCj a răspuns (pentru JustDeidara):

Că nu se mai fac chestii de calitate, din păcate. Oricum 4 ani te-o ținut foarte bine happy.

| JustDeidara explică (pentru DeyCj):

4 luni laughing daca ma tinea 4 ani..eram boier

| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l din priza cateva secunde si apoi baga-l iar.

| SkyPilot a răspuns:

Opreste modemul, lasa-l 30 de secunde, reporneste-l. daca nu merge, incearca sa il resetezi daca are buton de reset. Daca nu, verifica daca ambele capete ale cablului sunt conectate corect. Daca sunt, incearca alt cablu. Daca tot nu merge, contacteaza-i pe cei de la care ai serviciul, nu ai semnal sau modemul e dus.