| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung 5230 si s-a rupt banda care uneste touch-screenul cu displayull; si nu am surubelnita sa il desfac ca am vazut pe net niste tutoriale si stiu ce trebuie sa fac...cum sa fac altfel...ca nu il pot duce nici la reparat

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

2 variante
1. Recomand : Cumperi un set de surubelnite (aproximativ 20-30 de lei)
2. Ori cu cutitul (iei mai multe cutite mai ascutite in varf si te chinui cu ele)
Atentie: Sincer a 2-a varianta NU ti-o recomand, mai bine dai 20 de lei (aproximativ). te poti rupe de ei sa cumperi un set de surubelnite sa il repari singur. happy

| doar17eu a răspuns (pentru CrazyRat):

Buna idee...am putut cu cutitul, dar mai greu.

| CrazyRat a răspuns (pentru doar17eu):

Ai grija cand le pui la loc nu exagera cu stransul ca dupa aia s-ar putea sa nu le mai poti desface veci. happy