| Boogdanroot a întrebat:

Am un Samsung galaxy ace s5830 si nu merge sa il incarc si mai am o problema cu bateria, l-am tinut 12 ore la incarcat si l-am scos de la incarcat de la ora 9 si am facut 30-40 de poze si am vb 5 min la tel si m-a tinut bateria pana la 19, se duce foarte repede bateria. Vreau sa il duc la un service sa imi faca mufa de incarcare si sa imi schimbe bateria, cam cat ma costa(aceasta este intrebarea) Eu il incarc cu incarcator universal.MULTUMESC.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ai aici despre baterii : http://www.shopmania.ro/q-acumulator-samsung-galaxy-ace
Restul e manoperă plus acea mufă care vrei să o schimbi.

| Boogdanroot explică (pentru Arthur):

Am vazut ca sunt unele la 60 unele la 90 care sunt mai bunee?big grin

| Arthur a răspuns:

E greu de spus când toate au aceleaşi caracteristici electrice declarate, depinde de firma producătoare, de greutate, de durata de viaţă etc.
Dar ce mai vreau să spun, un produs scump nu e întotdeauna şi mai bun.

| Daadad a răspuns:

Telefoanele astea noi, Smartphonurile nu necesita formatarea bateriei, ca la telefonale vechi.Smartphonurile au baterie Li-ion. Dupa cum ciclu de circa 10 incarcari, bateria o sa`si intre in ritmul normal
PS: Ca sa te tina bateria m`ai mult scade din luminozitatea ecranului