| Angelodead a întrebat:

am un telefon Allview Alldro P5 cu ecran Tip display:

IPS LCD

Rezolutie (pixeli):
480 x 800

Numar culori:
16M

Diagonala display (inch):
4.3

Functii:
Corning Gorilla Glass
Daca am Corning Gorilla Glass ecranul sa zgarie (nu as vrea sa il zgarii) Ce i-mi recomangati sa i-mi iau o husa sau sa pun folie (am auzit ca din cauza foliei nu mai vezi bine si merge naspa thouscrinul

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| blaablaablaaa a răspuns:

Iti recomand sa iti iei husa, este mult mai utila. De ce? Pentru ca in buzunar nu numai ecranul se poate zgaria, ci si carcasa telefonului.
Folia este exact cum ai spus si tu, nu prea se vede foarte bine, depinde si ce fel de folie iti iei, functioneaza mai greu touchscreen-ul, iar daca sta la umezeaza incepe sa se desprinda si va arata foarte nasol.
Succes.

| VaSi03 a răspuns:

A si eu acelasi telefon, sincer, exista o folie speciala, subtire, dar scumpa speciala pentru gorilla glass, ar fi bine sa ti.o ei daca tii la telefonul tau, e in jur de 200 lei, iar o cusa nu trebuie sa iasa din discutie, in jur de 50-70 lei