| Lukian a întrebat:

Am un telefon Nokia E51 si am un card MicroSD de 2 gb!
Am tinut cardul in telefon vreo 2-3 ore, a functionat fara probleme si acum nu mai citeste cardul... E prea mare cardul? Pe PC il citeste fara probleme!

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu e prea mare, telefonul tau accepta carduri pana la 8gb. Incearca sa il formatezi in fat32, in caz de este in ntfs.

| florin08 a răspuns:

O fi vreo eroare. Icearca sa inchizi telefonul si sa il aprinzi.

| magicword a răspuns:

Incearca sa dai un reset la telefon( il inchizi si il deschizi din nou) apoi daca nu merge formateaza cardul. dupa ce ai facut toate astea daca persista problema du-te inapoi cu el de unde l-ai luat si spune-le ca ai aceasta problema(daca mai ai garantie) daca nu du-te la un service cu el! happy FUNDA?