| MaximClaudiu a întrebat:

Am vrut sa imi instalez nfs rivals, si cand dau sa il deschid imi spune ceva ca versiunea placii mele video e 311.5 si ca e recomandat macar 320.00. Mi s-a specificat din aplicatie sa intru pe site-ul lor http://www.geforce.com/drivers/results/73779 sa descarc driver-ul respectiv...
Dupa ce urmez instalarea si se instaleaza, imi zice : instalation has failed...
Ce sa fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| andyeyes99 a răspuns:

Incearca-l pe asta:
http://www.nvidia.co.uk/download/driverResults.aspx/74686/en-uk

X86=32 bits
x64=64 bits

| MaximClaudiu explică (pentru andyeyes99):

Mersi...o sa incerc

| sltlp a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Eu zic sa nu te mai chinui, ca la panarama aia de placa video o sa ai lag si cu toate la ultralow.

| MaximClaudiu explică (pentru sltlp):

Paranama zici? tu ce "ultra placa" ai?

| sltlp a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Vad ca esti ofticat pe toti, dar nu inteleg de ce. Nu inteleg si de ce nu accepti adevarul. Placa ta e slaba, tu esti foarte ofticat. Ce placa ultra am eu nu prea cred ca o sa conteze pentru tine deoarece placa ta o sa ramana tot atat de slaba si dupa ce aflii ce am eu.
De dus, duci si cu o placa gen gt210 fifa14, asa ca stai calm. Dar cand vine vorba de setari, de numarul de cadre( ca multi aici pe TPU aveti impresia ca e smooth sa joci la 15fps aproape laughing), de rezolutie, etc, nu mai e atat de ok.

11 răspunsuri:
| andyeyes99 a răspuns:

Am uitat sa te intreb si de windows xp/7/8 x86/x64?

| MaximClaudiu explică (pentru andyeyes99):

Win 7 pe 32 bit....cu x-ul ala nu stiu sigur, am impresia ca x64

| heldeN a răspuns:

Si tu vrei sa-ti mearga joculetu' ala pe panarama aia de placa video? nu te mai chinui
Nu zic ca e proasta pentru office si cs 1.6, sau ceva jocuri pana-n 2006, dar suntem in 2014 si ...nah

| MaximClaudiu explică (pentru heldeN):

Jocuri pana in 2006 zici?
si atunci cum iti explici ca imi merge fifa 13/14, most wantedul, far cry 3?
poate la panarama ta era varza

| heldeN a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Nu trebuie sa-ti spun ce placa am, nu sunt obligat ..problema este ca te oftici aiurea, stii ca placa ta e slaba dar continui sa vorbesti aiurea pe aici
Apropo, daca tu crezi ca la 20 fps in farcry 3 ti se pare ca merge smooth atunci te inseli