| Noname193 a întrebat:

Am vrut să-mi serviciul Web'n'walk, prin extraopţiunea Frog Enjoy, opţiunea e activată dar nu-mi merge internetul.
Am trimis SMS la 969, mi-au trimis SMS cu setările am făcut ce mi s-a spus, dar tot nu merge.!

Ce să mai încerc? big grin

-Am Samsung Gt-S 5230...

7 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Setarile web'n'walk sunt acestea
nume : wnw
Apn : wnw
Proxy : nesetat
Port : nesetat
nume utilizator : wnw
parola : wnw
serve : nesetat
mmsc : nesetat
Proxy mms : nesetat
mcc : 226
mnc : 03
tip de autentificare : pap sau chap
tip apn : default

Setarile astea sunt pentru android
setarile in mod normal sunt acestea
Apn : wnw
nume utilizator : wnw
parola : wnw
tip acces apn : default
Sper ca ti-am fost de ajutor

| anonim_4396 a răspuns (pentru panther2007):

Nu e nici un default la tip apn pe Android mai... Poate internet e acolo... Aia ii alt ceva.

| panther2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule tu deti un telefon cu android? Daca da pretind a crede ca nu ii cunosti bine setarile. Uite detin trei telefoane android, si toate au TIP APN iar pentru web'n'walk trebuie setat DEFAULT

| Noname193 explică (pentru panther2007):

Şi până la urmă ce să setez? rolling on the floor

| panther2007 a răspuns (pentru Noname193):

Ai primit toate detalile necesare, in cazul in care ai un telefon cu android setezi doar Apn, username, parola, tip apn(insa eu am explicat detaliat cum exista setarile cum trebuiesc facute)

| KRYSS481 a răspuns:

Sall,eu am iPhone 4S, si am zis ca dau lovitura cu Internetul nelimitat la web'n'walk, se pare ca sunt mai isteti astia de la Cosmote, nu l-au trecut pe listele compatibile, ce e de făcut? a reușit cineva? astept un răspuns.Ms!

| Noname193 explică (pentru KRYSS481):

Am trimis sms la 969 cu setări happy. apoi îţi vine un sms şi trebuie să instalezi ceva... si am reuşit "Funcţioneşte" happy