| deeDEE1269 a întrebat:

Am windos xp profesional dar nu detecteaza placa de retea si sunet.Acestea sunt amandoua incorporate am pus peste 10 drivere posibile am zis bun poate nu coincid cu versiunea mea de plaqca de baza.am bagat cd de la placa de baza am intrat in device manager si am dat update direct de pe cd acesta imi zice ca la placa de sunet si retea nu gaseste driverele?
Soluti! 1

8 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Deea apasa butonul start in start cauta "run" in casuta de la run scrii "dxdiag" si apesi "enter" si apoi "yes" iar in fereastra aia acolo scrie la system model ai numele si modelul placi de baza, apoi revino aici cu numele si modelul de acolo.

| tibi95cj a răspuns:

Salut. Descarca programul " Everest " Pentru a vedea ce componente ai in pc, si da'i o cautare pe google, sigur vei gasi drivere compatibile.

| deeDEE1269 explică:

Multumesc tuturor de raspunsuri dar numele placi de baza mil da si cu dxdiag si cu everest
Motherboard:
CPU Type Unknown, 2615 MHz
Motherboard Name Unknown
Motherboard Chipset Unknown
System Memory 1024 MB
BIOS Type Unknown
Communication Port Communications Port (COM1)
Communication Port Printer Port (LPT1)
dar m-am chinuit 2 ore si am reusit si am instalat wind 7

| Abadonna a răspuns:

Spune te rog ce model de placa de baza ai si ce anume iti zice mai exact, poate gasim ceva.

| Abadonna a răspuns:

Http://driverscollection.com/? H=Compaq%20nx6125&By=HP Ai incercat cu asta? Am vazut intr-o alta intrebare ca tu ai un Laptop de fapt si ca acel laptop este un Compaq 6125.

| deeDEE1269 explică (pentru Abadonna):

Pentru laptop am facut am phonix awards 6. 00PG placa de baza sau asa zice ca se numeste programu dxdiag si everest si am cautat si acolo unde zici si u si tot asa am pus peste 20 de drivere si nu merge?cryingcryingcryingcrying

| Abadonna a răspuns (pentru deeDEE1269):

Ce ti-am dat eu era pentru laptop. Inteleg ca tu acum zici de un sistem Desktop?
Vezi ca Phoenix Award6.00 PG este varianta de BIOS nu placa de baza. Sunt chestii cu totul diferite... Uite-te mai cu atentie unde scrie "Motherboard" ca ar trebui sa iti zica exact ce placa ai.

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru deeDEE1269):

Lasa id-ul tau sa te pot ajuta.