| 8paulica a întrebat:

As vrea sa 'dezactivez' internetul de pe smartphonul meu.Nu stiu cum sa fac asta, pentru ca am cerut ajutorul operatorilor retelei si mi-au dat niste indicatii la care eu nu pot ajunge.Telefonul este Samsung Galaxy Europe ( http://www.google.ro/......tp?/imgres ) si ei mi-au spus : Setari-Wirless si retea-retele mobile-debifati optiune pachete de date. Totul e ok pana la 'optiune pachete de date'.Nu apare nimic de genul asta acolo.La mine in telefon apare : 1.Roaming de date, 2.Nume punct de acces, 3. Utilizare exclusiva retele, 4. Operatori de retea. Dau funda cui imi spune cum blochez internetul pe modelul acesta de telefon!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezactiveaza 3g-ul si alte servicii, lasa doar GSM la retea.