| alex5259 a întrebat:

As vrea sa imi dati cateva propuneri de placi video si procesoare pentru gaming ( preturi mai mici si preturi mai mari ) pentru un calculator cu urmatoarele caracteristici : - Operation System : * PRECESOR :
- Windouws 7 prefessional 32-bit
- System model : 97027MG
- Procesor : Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2. 20GHz ( 2 CPUs ), ~2. 2GHz
- Memory : 2048 MB RAM
- DirectX Version : DirectX 11;
*DISPLAY :
- Name : Intel(R) G33/G31 Express Chipser Family
- Manufacturer : Intel Corporation
- Aprox Total Memory : 256 MB
- Current Display Mode 1440 x 900 ( 32 bit ) ( 60 Hz )
- Monitor : Generic PnP Monitor

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Deci,am nevoie de placa de baza si sursa! Nimic altceva! Dupa procesorul care il ai deja, ai o placa de baza pe socket LGA775 si dupa restul componentelor ai o sursa de 400-450 W si in cazul asta daca vrei sa faci un upgrade trebuie sa-ti cumperi: placa de baza (procesoare pe socket 775 nu se mai fabrica de mult timp), procesor, placa video, sursa. Cam 1.200 de lei te costa toate asa la minim.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce placa de baza ai?
Ce sursa?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| alex5259 explică (pentru neluL):

- Procesor : Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2. 20GHz ( 2 CPUs ), ~2. 2GHz
DISPLAY :

- Name : Intel(R) G33/G31 Express Chipser Family

| neluL a răspuns (pentru alex5259):

Deci,am nevoie de placa de baza si sursa! Nimic altceva! Dupa procesorul care il ai deja, ai o placa de baza pe socket LGA775 si dupa restul componentelor ai o sursa de 400-450 W si in cazul asta daca vrei sa faci un upgrade trebuie sa-ti cumperi: placa de baza (procesoare pe socket 775 nu se mai fabrica de mult timp), procesor, placa video, sursa. Cam 1.200 de lei te costa toate asa la minim.

| sltlp a răspuns:

Ca sa schimbi procesorul ala cu ceva actual, ca cele compatibile cu ce ai tu acolo nu se mai fabrica de ani buni, trebuie sa schimbi cam tot.