| alex5259 a întrebat:

ce placi video si procesoare pentru gaming ( as vrea preturi mai mari si preturi mai mici ) pentru un calculator cu : *SYSTEM :
- Operation System : Windouws 7 prefessional 32-bit
- System model : 97027MG
- Procesor : Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2200 @ 2. 20GHz ( 2 CPUs ), ~2. 2GHz
- Memory : 2048 MB RAM
- DirectX Version : DirectX 11;
*DISPLAY :
- Name : Intel(R) G33/G31 Express Chipser Family
- Manufacturer : Intel Corporation
- Aprox Total Memory : 256 MB
- Current Display Mode 1440 x 900 ( 32 bit ) ( 60 Hz )
- Monitor : Generic PnP Monitor.
Multumesc ( dau fundawinking )!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Nu dar daca vrei pentru gaming cu rezolutie/putere de procesare/calitate intr-un cuvant trebuie sa te gandesti la un buget de peste 2000 lei.

Aici si prezentarea video mai jos in link:

http://videotutorial.ro/......00-de-lei/

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Fara suparare dar daca vrei pentru gaming trebuie sa o iei de la 0.Acum depinde de buget.

| alex5259 explică (pentru stlucian):

Adica trebuie sa cumpar un calculator nou?

| stlucian a răspuns (pentru alex5259):

Nu dar daca vrei pentru gaming cu rezolutie/putere de procesare/calitate intr-un cuvant trebuie sa te gandesti la un buget de peste 2000 lei.

Aici si prezentarea video mai jos in link:

http://videotutorial.ro/......00-de-lei/