| DearestVicinity43 a întrebat:

Salut!
Astazi s-a intamplat de 2 ori, ca la laptopul meu Asus rog strix, brusc s-a facut ecranul aproape negru, dar nu de tot a mai continuat cateva secunde sa se faca negru putin cate putin + multe dungi colorate orizantale. Am rezolvat imidiat dupa ce am scos laptopul din priză. Care ar fi problema? Stie cineva?

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Daca l-ai tinut pe pat plapuma azi a fost cald citesre in manualul tehnic la pagina 20 sa vezi ca acel produs teebuie folosit exact la temperatura de 20*Celsius

| lpavel a răspuns:

Incearca sa-l folosesti fara cablu de alimentare sau daca bateria nu e buna atunci cu un alt cablu de alimentare daca face la fel ai probleme grave, placa video da sa se strice, nu mai ai ce face!

| DearestVicinity43 explică (pentru lpavel):

Nasol, laptopul este nou
Trebuie sa-l repar când mă întorc în România