| f1r3TiG3R a întrebat:

Aveti idee cum pot scoate culorile unice dintr-o imagine. Nu mai manual pentru ca am incercat, si m-a durut capu.

Stiti vreun program ce sa poate face acest lucru si obtin ceva de genul asta "http://www.pinterest.com/pin/500251471078782618/"

Acele culori de pe margine sunt culorile unice din acea poza. Ei bine vreau si eu sa scot acele culori din pozele mele, pentru a le folosi in diferite proiecte!

Dau funda celui care imi da un program bun pentru a face acest lucru?

P.S acesta extenise Palette for Chrome, nu merge la mine pe browser.

Raspunsuri gen nu stiu nu merg aici, chiar am nevoie de asta si destul de repede!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Photoshop se poate face asa ceva (ceea ce vrei tu, desi nu cred ca e neaparat necesar, in paleta de culori le gasesti pe toate, sau le poti creea, bineinteles trebuie sa stii cum sa faci asta). Deci Photoshop-ul este programul care te poate ajuta, altul nu cunosc! Succes!

| f1r3TiG3R explică (pentru anonim_4396):

Asta e metoda manuala, eu caut ceva ce sa faca asat automat. Oricum multumesc! P