| DanyBv a întrebat:

Azi la scoala, am fost in laboratorul de informatica si am facut un programel scris in C++ in CodeBlocks. La scoala cand apasam F8 adica sa pornesc programul, se executa programul si apoi imi aparea "Process returned 0 (0x0) Execution time: 0. ***s (Nu imi aparea steluta dar nu mai stiu sigur ce numere apareau acolo)" si apoi ca sa se inchida trebuie sa apas o tasta pentru ca aparea "Press any key to continue...".
Am descarcat si eu CodeBlocks-ul acasa.
Dar dupa ce se executa programul mi se inchide direct...
Nu mai imi apare ce imi aparea la scoala ( ce am scris mai sus )...
Stiti cum pot sa fac sa apara (dau funda)?

5 răspunsuri:
| DanyBv explică:

Mda... eu dadeam Debug in loc de run adica F8 in loc de F9...

| CinevaNou a răspuns:

Cauta prin meniul lui "run without debugging"

| Danzell a răspuns:

Mai intai trebuie sa vad codul.
ce ai putea sa faci e sa gasesti un debugger sau sa il rulezi in formatul necompilat in consola IDE-ului (daca are) si sa vezi ce erori iti da.

din cate vad programul are o optiune de debug.

| DanyBv explică (pentru Danzell):

Nu imi da nicio eroare...
Doar ca pur si simplu nu imi arata ce imi arata la scoala...

| Danzell a răspuns (pentru DanyBv):

Atunci ar putea sa fie vreo eroare de calcul, vreun numar ceva.
copiaza-mi codul pe pastebin.com si da-mi link-ul sa vad.