| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu Code::Blocks C/C++. Scriu programul si cand dau build nu imi arata nimic la "Build log", iar daca dau pe "Run" scrie " It seem that this file has not been built yet. Do you want Build it now? ". Daca dau pe "Yes" nu se mai intampla nimic, iar daca apas pe "No" imi deschide consola si scrie asa: "Proces returned 0 (0x0) executing time :. Press any key to continue." Daca ma poate ajuta cineva sa lase "Raspuns" si o sa primeasca Funda.

Multumesc. happy

2 răspunsuri:
| robbytz11 a răspuns:

1. Ce C/C++ folosesti?
-> ce windows ai?
2. Ce program incerci sa executi?

| anonim_4396 explică (pentru robbytz11):

Am windows XP SP3 ( 32 bit), folosesc C++-ul din Code::Blocks. Orice program as incerca nu merge... oricat de simplu sau complicat ar fi.