| Danut3s20 a întrebat:

Boxele. deci am 2 boxe de 5w si le-am bagat la o consola sa ascult >muzica-- http://tinypic.com/r/xyddu/6 boxele au 2 mufe una ca la casti si una de usb si daca bag aia de usb la pc si aia lalta la consola se aude dar cand scot aia de usb nu se mai aude, mie nu mi se pare logic desi nu ma pricep asa ca funda cui ma lamureste

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

De pe usb se ia alimentarea cu 5v necesar pentru amplificatorul din boxe. In lipsa tensiunii de alimentare boxele devin mute.Nu e normal?

Răspuns utilizator avertizat
| nutepriveste21 a răspuns (pentru Danut3s20):

Sistemul de care vorbesti ca mergea pe telefon se alimenta pe 220v iar asta probabil ca nu are decat alimentarea de pe usb. Daca e asa tai cablu de usb iar pe firele rosu si negru conectezi de la un adaptor tensiunea de 5 v cu plusul pe firul rosu.

Răspuns utilizator avertizat