| andreead1217 a întrebat:

Buna! Acum ceva timp mi-am facut un cont pe Revolut si acum as vrea sa il sterg. Din pacate nu reusesc pentru ca trebuie sa vand investitiile crypto (Polkadot), e o valoare extrem de mica dar nu ma lasa daca nu sunt pe 0. Si problema e ca nu am cui si nici nu stiu cum. Cum as putea proceda?

5 răspunsuri:
| andreead1217 explică (pentru flixbuster):

Da. Unul din pasi este: "Golește fiecare cont de valută (inclusiv cel de criptomonede)"
Spuneam ca nu am cum sa golesc contul de criptomonede, nu am cui sa i le trimit ca sa ramana pe 0

| flixbuster a răspuns (pentru andreead1217):

Nu trebuie sa le trimiti nimanui, le vinzi prin Revolut cum faci orice schimb valutar. Banii obtinuti ii primesti tot in Revolut, intr-adevar.
Banii din Revolut (presupunand ca la urma transformi totul in lei) ii scoti fie prin transfer la un prieten care are Revolut si iti da el cash, fie prin transfer intr-un cont bancar de lei.

Vezi "4. Selling cryptocurrency" aici:

https://www.revolut.com/ro-RO/legal/cryptocurrency-terms/

Răspuns utilizator avertizat