| Didiy a întrebat:

Buna all. am nevoie de putin ajutor va rog. am un Samsung star 5230, si am probleme cu touchscreenul, trebuie calibrat deoarece pentru a accesa ce doresc trebuie sa apas mai jos putin. sper ca intelegeti ce vreau sa spun :d am incercat sa.l calibrez din meniu dar nu am reusit pentru ca nu pot apasa direct pe centrul sagetii.am incercat si codurile acelea dar iar nu am reusit nimic. va rog cine stie daca exista vre.un program ceva sau nu stiu orice ca sa.l pot calibra sau ca sa.l resetez la punctul de calibrare la care a fost cand l.am cumparat...dau funda happy mentionez ca am instalat si firmware nou dar tot nu a mers multumesc happy:*

Răspuns Câştigător
| Restrykt a răspuns:

Posibil sa fi se intamplat ceva cu Display-ul sau sa-l calibrezi dar stand pe ceva drept cum ar fi un birou si sa incepi exercitiul de calibrarebig grin