| sasljllaf a întrebat:

Am 1 GB RAM si as vrea sa imi mai pun 1 GB. Explicati-mi cum trebuie sa fac cum intreb la magazin ma duc la Carrfour acolo unde sunt televizoare calculatoare etc si intreb pe unu.Cum intreb si cum il pun il calculator. Funda pentru cel mai explicit raspus.
P. S Raspunul sa fie f explicit pentru cineva incepetor in domeniul asta.

Răspuns Câştigător
| conundrum a răspuns:

Te interesezi de care rami ai.adica ddr1 2 sau 3.si te duci apoi la e-mag nu la carrefour ca ala nu e magazin IT si iti iei o placuta cu aceleasi specificatii...preferabil identica cu prima

2 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Nu gasesti ram la carrefour gasesti la eMAG sau dc shop si trebuie sa stii ce tip de ram ai ddr 2 sau 3 ca sa cumperi.

| Ovy81 a răspuns:

Du-te mai bine la depozitul de calculatoare cu pc-ul si vor sti ei ce sa faca, succes