| Iarca_Daria_1980 a întrebat:

Buna am calculatorul stricat adică când tuna si fulgera. S-ar mai putea repara? Dau funda la cel mai bun răspuns!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie verificate. Prima data, verifica sursa(aia pica prima). Daca nu e de acolo, cam trebuie sa le verifici pe fiecare pe rand. Se poate face, dar depinde cat ii defectat.
Sfat: daca stii ca stai in genul ala de zona unde ai surprize cand tuna si fulgera, recomand sa cumperi fie un UPS, fie o sursa zdravana cand ai sa mai iei pc(atentie sa iei configuratie, ca in magazin gata asamblat nu gasesti asa ceva).

| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie sa-l verifici! Se recomanda inlocuire sursei! Daca porneste cu alta sursa inseamna ca ai rezolvat o parte a problemei. Daca nu porneste cu alta sursa poate fi placa de baza. Pot fi multe defecte!