| numefaraprenume a întrebat:

Buna!
Am din decembrie niște casti wireless Qilive Q1332 și am o problemă.
Chiar dacă carcasa este încărcată 100% (am ținut-o și peste noapte la încărcat) castile nu se incarca.
Când le scoteam din cutie, se lumina acel capăt și se conectau. Acum nici nu se aprind când tin apasat pe partea aceea de jos.
Când bagam una din casti (sau scoteam) începea să pâlpâie ecranul acela mic cu bateria. Acum nu se întâmplă asta.
Au stat zile întregi la încărcat și carcasa tot 100% arată, iar ele nu se aprind.

Ce as putea face? Va rog mult! Dau fundita! tongue

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Are garantie?
Du-le inapoi la magazinul vanzator, impreuna cu bonul de casa!

Răspuns utilizator avertizat
| MonsterBiker a răspuns:

Încărcătorul este prea puternic, poate scrie pe el că emite 5 volți dar când măsori arată 8, 7 volți, așa am pățit și eu, de aceea este bine să îți cumperi un voltmetru.