| butterflyone a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent, ofer funda celui mai explicativ/care ma poate ajuta.
Am un Nikon d50 si astazi am iesit la niste poze...Am facut cateva, totul ok, nicio problema, cand deodata imi apare pe FE E pe ecran. Am dat o cautare pe google si am citit ca este o eroare insa nu stiu de ce a aparut asemenea eroare si ce sa ii fac, ca nu pot face poze, pur si simplu nu ma lasa, apas pe buton si nimic. In schimb merge, pot umbla in setari, pot vizualiza pozele, il pot conecta la calculator. Deci ce as putea sa fac? E grav?
Multumesc mult pentru. rapsuns. ofer funda!

Răspuns Câştigător
| MITZANUL a răspuns:

Verifica obiectivul sa fie bine atasat, scoate-l, curata contactele cu o carpa ucata si conecteza-l la loc.

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Asta e o eroare specifica aparatelor ceva mai vechi.
Problema este descrisa aici:
http://support.nikonusa.com/......ra-mean%3F
Eu iti sugerez, daca ai suficienta rabdare ia niste betisoare de urechi si curata contactele obiectivului cat si cele de pe montura aparatului (fara sa folosesti, apa, alcool, sau altele).