| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat happy in legatura cu facebook un fraier de la mine din oras tot face misto de mai multi si posteaza poze abuz editate doar ca sa i faca de ras.are un prieten de al meu probleme cu el, nu isi vede de treaba lui! spuandu-i sa stearga acele abuzuri de imagine nu vrea nicicum.se poate sa ii stearga facebook pozele si postarile. aveti solutii?

Răspuns Câştigător
| picasolina a răspuns:

Eu am o solutie poti incepe prin ai bloca adresa de fb acelei persoane fara a stii cine a fost dar atentie trebuie sa ii stii adresa de messsenger.pai te duci si te loghezi pe facebook cu adresa lui si bagi de cinci ori o parola gresita si atunci automat ii se va bloca contul happy

2 răspunsuri:
| Solon a răspuns:

Da, faci sesizare la Facebook. Mai vorbesti cu alti prieteni sa faca si ei sesizare si poza va fi stearsa. Cauti la "Option" cand ai poza deschisa si ai acolo rubrici de ales in ce categorie se incadreaza sesizarea. Bafta!

| FreeStylle a răspuns:

Pai il poate reclama la administratori Facebook deoarece pune poze abuzive/care il pot defaima fara permisiunea acestuia, il poate bloca sau isi poate sterge eticheta din aceea poza... cam atat... tongue sper ca te-am ajutat