| cata111222 a întrebat:

Buna am o camera web DLV-B01 si vreau si eu un driver dar nu gasesc niciunde. Stiti cumva daca gasesc si pentru windows 7?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Salut!
Instaleaza-ti webcam-ul la computer.Instaleaza programul Driver Genius Professional. Dupa ce l-ai instalat dai scan, si iti va apare driverele lipsa sau cele care sunt vechi.Dai "Download all" si dupa ce ajung toate la 100 % le instalezi pe rand. Dupa fiecare driver instalat iti va cere restart, tu sa alegi Restart later si abia la ultimul driver dai restart la computer.Succes!

| cata111222 explică (pentru MskDesign):

Da dar pentru windows 7 exista drivere? ca am cautat dar am gasit numai pentru windows 98, 2000, xp si vista...

| cata111222 explică (pentru MskDesign):

Da dar pentru windows 7 exista drivere?

| MskDesign a răspuns (pentru cata111222):

Da,baga programul acela si iti va cauta automat.

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

L-am cautat si eu... si stiu cit de greu mi-a fost sa-l gasesc. O ora am rascolit netu' dupa driverul asta de rahat... dar l-am dovedit :bigwhitegrin:.
Linkul este urmatorul: http://www.all-drive...a-download.html Doar copy si paste in adress bar :peacefingers:
Urc driverul (98, 2000, XP, Vista) pentru camera web Delux V-B01 (dlv-b01) si in atasament, poate totusi nu va fi sters:
Fişier ataşat delux_kamera_dlv_b01_02_03_WEBCAM.zip 1, 96MB 972 download-uri
Pasii care trebuie urmati sint urmatorii:
1 - Dai jos zip-ul si-l desfaci
2 - Daca ai webcam-ul conectat la PC il scoti. ATENTIE: repet, se instaleaza driverul FARA camera conectata la PC!
3 - Dublu click pe setup.exe si instalezi
4 - Conectezi camera web la PC prin USB
5 - O sa-ti apara fereastra "Found new harware", bifezi sa nu iti activeze Windows update, dai next si inca o data next ca sa caute. Windows va gasi ceea ce ii trebuie si va instala tot. Dai next si finish.
6 - Nu iti creeaza automat shortcut pe desktop... gasesti totul in startup;).

Spor. Sper sa fi fost de ajutor celor care cauta driverul asta :proud:.

| itsoft a răspuns (pentru itsoft):

Ai linkul aici de la Fisierul Atasat: http://dl.fisier.ro/......M.zip.html

| cata111222 explică (pentru itsoft):

Da dar eu caut pentru windows 7...