| gabytza1595 a întrebat:

am si eu o intrebare, daca vreau sa instalez un joc si in Local Disk (C) am decat 275 MB free, iar in Local Disk(D) am 180 GB free space, cum fac sa instalez jocul direct in D si nu in C? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| darkrider a răspuns:

La instalare poti alege la unul din pasi, daca esti atenta, unde sa instalezi respectivul program. Vei vedeea ceva de genul "browse" si o casuta unde sa alegi locatia de instalare.
Daca insa jocul nu are aceasta optiune, o sa ti-l instaleze in locatia implicita a windowsului, adica in C. Dar exista o rezolvare si pentru asta, daca umblii in registri poti schimba sa fie locatia implicita, disk-ul D. Daca vrei sa apelezi la aceasta metoda, da-mi un PM, si iti explic cum se face.

| GabyAdicaEu a răspuns (pentru darkrider):

Te rog sa imi spui cum instalez jocurile in D...am aceeasi problema

| Dulkik_DeNy_1989 a răspuns (pentru darkrider):

Cum intri in regristi?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce browser folosesti, asa ca o sa-ti spun, cum poti seta sa se descarce in D, la Mozilla Firefox, aproximativ la fel este si la celelalte daca gasesti Descarcari(Downloads). Intri in Unelte/Optiuni/General si la Descarcari poti sa folosesti 2 variante: 1.Bifezi Salveaza fisierele in, dai Rasfoieste si selectezi Local Disk (D) si dai OK. 2.Bifezi Intreba-ma intotdeauna unde sa fie salvate fisierele si dai OK si atunci la orice descarcare vei fi intrebat unde sa se salveze si alegi sa salvezi in partitia D. Succes si numai bine!

| MenInShadow a răspuns:

La instalare trebuie sa te intrebe unde vrei sa instalezi aplicatia, si trebuie sa apesi pe browse, sau search din instalare, si sa selectionezi D.
Daca nu are optiune d'aia si ti-l instaleaza doar in C, atunci mai goleste c-ul, i-a programele de acolo, mutale in D, apoi dupa ce se instaleaza jocul, il mutin in D, si muti inapoi programele in C.
Dc atata deranj sa muti programele inapoi in C? pentru ca in C, functioneaza mai bine programele, in partitia unde este windows-ulwinking

| DeidaraHD a răspuns:

Nu ai cum ori muti din Local (C) in Local (D) ori stergi!