| Rose123 a întrebat:

Am o mare problema cu yahoo messenger...Nu mi-am mai accesat contul de multa vreme si am vrut sa intru astazi. Bineinteles ca stiu parola, dar cu toate astea nu pot sa mai intru! Din pacate ceea ce nu am tinut minte sunt raspunsurile la intrebarile de securitate! Insa parola e 100% cea corecta. Ce trebuie sa fac?

18 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

S-a blocat contul? va trebui sa astepti cateva zile pana se deblocheaza, asa mi s-a intamplat si mie.
Acum intru cand vreau pe mess.

| Rose123 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Da? Chiar daca am incercat sa intru de mai multe ori si imi apare si anuntul :" Blocat pentru 12 ore"?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Rose123):

Http://rimmelds.blogspot.it/......-been.html
Aici iti spune cum sa il deblochezi.
trebuie sa astepti 24 de ore sau sa faci ce zice acolo, intelegi engleza?

| Rose123 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Am asteptat 24 de ore si am incercat sa intru de pe diverse "yahoo mailuri". totusi nu merge. de fiecare data mi se cer raspunsurile la intrebarile de securitate pe care nu le mai tin minte! insa stiu parola si asta ma enerveaza! de ce mai imi cer si raspunsurile alea daca eu intorduc parola corecta? cum fac sa ma loghez fara sa raspund la intrebarile de securitate?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Rose123):

Nu stiu, nici eu, dar mie mi-a mers dupa cateva zile

| Rose123 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Aha..ok...deci trebuie doar sa astept?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Rose123):

Eu am asteptat! si bine am facut.

| Rose123 explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Sper sa fie la fel si in cazul meu...o ultima intrebare : cat ai asteptat?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Rose123):

Nu mai tin minte, 4 zile cred.

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Ia uite-te la ceasul calculatorului si data lui. punele corect! se intampla sa nu mearga din cauza asta! sper ca am dreptate! happy

| Vlad5631 a răspuns:

Daca, nu functioneaza nimic pui frumos mana pe skipe si suni frumos la suportul de la yahoo, nu-i mare branza.

| ACAB1312 a răspuns:

Poate a incercat cineva sa intre pana s-a blocat contul
Intra pe www.yahoo.com si dai la mail si intra pe id, pe urma o sa vezi ca iti merge;)
Funda?

| Rose123 explică (pentru ACAB1312):

Asta am facut. Parola pe care o introduc e corecta, dar dupa ce o bag mi se cer intrebarile de securitate.(gen: care e numele unchiului tau sau care e numele animalului tau favorit), iar eu nu mai stiu ce am raspuns acolo!). Ce sa fac in caz ca am uitat intrebarile de securitate?

| ACAB1312 a răspuns (pentru Rose123):

Parca iti cere numarul de telefon sau celalalt id pe care ai facut id-ul tauthinking

| sNoWbloW a răspuns:

De obicei dupa ce nu mai intri de mult timp pe messenger eu stiu ca iti inchide contul, sau poate v-a spart cineva parola!
Funda?

| Rose123 explică (pentru sNoWbloW):

Pai da, nu am mai intrat de mult timp, dar stiu parola! ceea nu stiu sunt intrebarile de securitate! cum fac sa intru(e urgent!)?

| ghemarius09 a răspuns:

De obicei dupa ce nu mai intri de mult timp pe messenger eu stiu ca iti inchide contul, sau poate v-a spart cineva parola!
Funda?